Przeznaczenie pojemników na odpady

W każdej gminie znajdują się pojemniki, które przeznaczone są na selektywną zbiórkę odpadów. Posiadają one różne kolory, dzięki czemu można łatwo rozpoznać, które odpady powinny do nich trafić.

Do pojemnika niebieskiego należy wyrzucać: gazety, czasopisma, książki, zeszyty, torebki papierowe, kartonowe lub tekturowe pudełka czy papier biurowy. Należy przy tym pamiętać, żeby usunąć wszelkie metalowe zszywki lub części, które nie zostały wyprodukowane z papieru. Do tego pojemnika nie wolno wyrzucać opakowań po sokach czy mleku. Niedopuszczalne jest również składowanie w nim papieru zabrudzonego bądź zatłuszczonego.

W pojemniku żółtym może znajdować się plastik. Wrzucamy zatem do niego wszelkie butelki po napojach, plastikowe zakrętki, torebki czy reklamówki. Przed wyrzuceniem butelki należy opróżnić oraz zgnieść. Czerwony pojemnik przeznaczony jest na aluminium. W nim mogą znaleźć się puszki, kapsle oraz niewielkich rozmiarów złom. Śmieci te powinny zostać zgniecione przed wyrzuceniem.

Białe pojemniki służą do wyrzucania szkła bezbarwnego. Są to m.in. bezbarwne butelki, słoiki czy szklane opakowania kosmetyczne. Odpady te powinny być czyste i niestłuczone. Z kolei szkło kolorowe należy wyrzucić do pojemnika zielonego.

W drukarni Booklet zamówisz naklejki firmowe różnego rodzaju www.badaniafizjograficzne.com.pl

Zostaw komentarz